Výroba nafty doma

Domáca nafta. Možno naftu vyrobiť doma? Ak máte  potrebné informácie, prísady a vedomosti, tak áno. A tiež musíte mať zdroj surovín.

 

Pred 10 rokmi sa používali rastlinné oleje a rôzne druhy bionafty.  Bionafta z vášho generátora však už bude mať perfektné, oveľa vyššiu kvalitu. Nemusíte mať obavu, ani u drahého motora, že by vám zožrala tesnenia, čerpadlo, alebo gumičky.

vyroba-nafty

Surovinou môže byť rastlinný tuk – teda lisované oleje, poprípade akýkoľvek živočíšny tuk. Teda sadlo. Alebo použité fritovacie a ostatné jedlé oleje. Na obrázku je generátor na domácu výrobu nafty. Sú rôzne veľkosti, najmenší vyrobí 100 litrov nafty / 12 hodín

Veľmi skrátený a zjednodušený postup na výrobu domácej nafty

Surovina sa vloží do generátora. Vykurovacím pásom sa zvyšuje teplota na + 60. Dochádza k deleniu frakcií. Pre vylúčenie parafínu sa používa vodná sprcha – tá je súčasťou generátora. Niekoľkokrát sa meria a dolaďuje PH. Pridávajú sa ingrediencie – metanol. V zimné obdobie aditíva. Ešte je tam kremelinový filter. To je ten úzky strieborný valec. Na prianie je možné podať zložitejšie, chemické vysvetlenie.

 

Náklady na výrobu nafty

Náklady na 1 liter bionafty sú asi 4 Sk (vrátane elektriny a vody). + Surovina. Jazda na túto bionaftu je dokonca pružnejšie, než na naftu z ropy. V systéme je už aj zabudované čerpadlo pre tankovanie do Vášho auta.

Bionafta je biodegradačný palivo. Samo sa v prírode odbúra, či už ju spálite, alebo nie. Neprodukuje toxické jedy ani nevytvára ďalšie uhličitany. Pomocou tejto technológie môže každý ľahko pomôcť prírode aj svojej peňaženke.

Myslím, že na tento článok si spomeniete vždy, keď prídete na benziku a budete platiť. Ešte by to chcelo, generátor na domácu výrobu benzínu z uhlia. Nakúpili by ste 100 q uhlia, a na benzínku by ste nemuseli jazdiť. Je to predvojnová technológia, nič zložitého to teda tiež nebude.

Zdieľaj článok:

3 komentáre k “Výroba nafty doma”

  1. zdravim vas chcel by som vediet ci je mozne sa dostat aj k navodu na zostavenie takehoto zariadenia velmi rad by som to skusil zostrojit dakujem

  2. čo sa týka suroviny – píšu: Surovinou môže byť rastlinný tuk – teda lisované oleje, poprípade akýkoľvek živočíšny tuk…. A to je kameň úrazu, lebo lisovaný rastlinný tuk, aj 1 KILOGRAM živočíšneho tuku JE DRAHŠÍ AKO LITER NAFTY !!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.