Odstránenie DPF

Odstránenie DPF, keď už nepomáha čistenie aditívami.

Prikladám návod/postup ako odstrániť DPF filter od užívateľa, ktorý si svojím prešiel 🙂

Takže pokračovanie v odstránení DPF.
Aj po predchádzajúcom čistení sa zase filter zaniesol. Bolo to spôsobene zrejme tým ze životnosť filtra je cca 150 000 km +- a ja som mal už 168 000 km. Tak som sa rozhodol k radikálnemu riešeniu a to vykuchať filter a regeneráciu vypnúť v RJ. Urobil som aj nejaké fotky ako som ten filter vykuchal, tak ich sem pridávam. Ospravedlňujem sa ze to není chronologický zoradené ale v galérii nižšie je to ok.

odstranenie DPF

odstranenie DPF2

 

 

Ako to pokračovalo potom??
Hneď po odstránení DPF som všetko poskladal a auto aj bez úpravy softu naštartovalo a išlo v pohode. Žiadna kontrolka ani núdzový režim. Zhruba po 1000 km mi zasvietila kontrolka DPF ale núdzový režim zatiaľ nenabehol len začalo dymiť ako bláznivé (spustila sa reg). Vypol som auto zasa naštartoval a uz nedymilo. Ale po chvíľke opäť to isté. A po ďalších cca 50km už som padol do núdzového režimu. Auto ma nenechalo v štychu ale išlo ďalej no bez turba. To dymenie postupom prestalo.

Tento príspevok som sem hodil trocha s oneskorením ale to preto aby som si bol istý, že je to všetko ako my byť. Problém spočíval v korektnom vypnutí DPF v RJ, vzhľadom k tomu, že mam RJ Siemens PPD. Od vtedy som prešiel cca 8000 km. Ešte som nespomenul, že auto ma aj chip. A môžem potvrdiť, že po chipe ide fantasticky.

Zistenia:
Po približne 8000km + mi zasvietila kontrolka ale regenerácia sa nespustila. Neobjavili sa žiadne rušivé prejavy v jazde a auto išlo ďalej ako malo. Po vypnutí kľúča a naštartovaní zase zhasla a od vtedy je pokoj. (cca 1000km) To nepredpokladané zasvietenie kontrolky je akurát v štádiu riešenia.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.