Palivový filter výmena

Postup výmeny palivového filtra FABIA

Kúpil som auto FABIU a rozhodol som sa vymeniť palivový filter, lebo som spozoroval znížený výkon motora a to som už mal vymenené sviečky, vzduchový filter motora a prečistenú škrtiacu klapku. najprv som dával za vinu zníženia výkonu im.  Výmena pomohla auto konečne zrýchlovalo ako malo.

Kúpil som originál palivový filter cca 24euro cena.

vymena palivovy filter fabia

Auto si treba vypodložiť nie ho mať len na hevery ale dat si nejake hranole keby niečo, alebo ak máte jamu ako ja robiť to s nej.  Budete potrebovať plochý a krížový šrobovák.

vymena palivovy filter fabia 1

Na palivovom filtri sú 3 hadice tá zadná samostatná je na prívod paliva už do motora. Ostatné dve sú odvod z nádrže a späť do nádrže s regulátorom tlaku 3Bar.  Pre odistenie hadíc treba zatlačiť tie farebné cupliky(na foto modre) a vysunúť  ale ostatne su čierne tušim. Po zatlačení budete počuť také cvaknutie, ale to som počul len na jednom ktorý išiel pekne dole. Ak sa Vám bude zdať ze máte tie cupliky zatlačené a nebudete nič počuť ale bude citit ze su zatlačené tak iba vytlačte jemným zapačeným plochým šrobovákom.

vymena palivovy filter fabia 2

AUTOR: sentinel

 

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.