Tyčky stabilizátoru

 Tyčky stabilizátoru = Kosti stabilizátoru FABIA

Každý z nás pozná pri prejazde nerovností, alebo po nabehnutí s autom na nejakú nerovnosť také buchnutie. Vo väčšine prípadov ide a tyčky(kosti vypadá to tak) stabilizátoru, ktoré sa v tých silónových púzdrach opotrebujú, následne vznikne vôla a máme buchot na svete.

Túto závadu tyčiek identifikujete:

Vytočte koleso tak aby ste sa dostali k tyčke a zakývajte hore – dolu …. Ak je vôla treba vymeniť.

Ak vôlu necítite skúste odpojt kosti od stabilizatoru  a tlmiča tuším 16 očkový kľúč je ideálny. Ak máte auto na rovine tak skúste autom ak je to v rámci možností prejsť po nerovnostiach či ten zvuk budete počuť(stabilizator ostane vysieť na gumený uloženiach tak netreba s tým jazdiť stále, LEN NA TEST)…. nebojte nic sa nestane fabia JUNIOR je bez stabilizatoru.  Ak sa buchotanie prejavuje stabilizátor a stabilizátorove gumené uloženie môžte vylúčiť.

Ak sa prejavuje buchotanie tyčiek stabilizatora… doporučujem vymeniť kosti stabilizátora za nejaké kvalitnejšie napr. značky MOOG. Čínske tyčky stabilizátora neberte.

Podobne identifikujete tyčky stabilizátora aj u ostatných autách.

6Q0411315F tycka stabilizatora 1

 

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.