Lacná autodiagnostika

Kúpil som si VCDS diagnostiku na vyčítanie chybových hlášok z aut čo mame doma.  VCDS autodiagnostiku som našiel v inzercií na www.bazos.sk. Chalan pýtal za ňu 100 euro. Originálny kábel na vyčítanie chyb ?? No super povedal som si. Aspoň nemusíme so ženou chodiť s autami do autorizovaného servisu. Tak som objednal a kábel aj s inštalačným cd mi prišiel za dva dni. Hneď som to všetko nainštaloval do notebooku a išiel k autu. Všetko krásne fungovalo vyčítal som chyby v motore no proste som bol nadšený. Sice tam boli len sporadické závady niečo asi zo štartom keď som mal slabú bateriu.

No hneď som presedlal do ženinho auta VW Beatle. Dal som otestovať RJ motora ale nešlo ty vypisovalo to nejakú chybu. Tak som sa vrátil späť do mojej octavie a tam to už tiež nešlo. Tak som volal chalanovi že to prestalo isť a on mi niečo hovoril o aktualizaciach z internetu. Proste, že som mal niekde vypnúť aktualizácie programu VCDS. Vraj mi to poškodilo eeprom pamäť v kábly. Tak som mu poslal VCDS kábel naspeť vraj mi to opraví a zaplatil som tušim  15 euro.

autodiagnostika VCDS

Naivne som si myslel že mám originál autodiagnostiku, ale mám len nejaký klon a to som ani nevedel že také niečo môže byť. Ak by som to vedel hneď idem do original diagnostiky.

Autor: floton

Zdieľaj článok:

2 komentáre k “Lacná autodiagnostika”

  1. Na to presne si treba dať pozor, ak tá cena je mnohonásobné nižšia a ešte je pár krát zdôraznené, že je to originál … originál stojí +/- od tých 400€ …

    1. Ale daju sa najst aj za 30e, take ktore funguje…z ciny.
      V Tvojom pripade by som odporucil skontrolovat ci Tvoj software podporuje verziu kabla co mas… ak nie tak niekde zozenies taky….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.