Vybitá autobateria

Mam auto Suzuki swift a vždy keď týždeň auto stojí tak sa mi úplne vybije akumulátor.  Nejde ani naštartovať. Len tam tak cvaká a nič. Nikdy som nemal problém nakoľko v mojom aute sa nenchádzajú tie moderné elektronické vychytávky.   Akumulátor som kupoval v servise Suzuki a chcel som originál od výroby lebo ten akumulátor vydržal 7 rokov, predajca mi vravel že to sa už nedá. Ešte som mu išiel ukazovať že na tom akumulátore je znak suzuki.

Pozeral na mňa a vraj prvovýroba. Tak mi ponúkol značku BOSCH a do všetkých aut dávajú iba Bosch značku tak mi aspoň vravel.  Podotýkam tej original autobaterii nič nebolo, len menil som ju preventívne aby ma to niekde nenechalo. Tak som vymenil v servise original autobateriu za tu BOSCH a odišiel domov.

akumulator bosch
foto ilustračné

Autobatéria ma 5 mesiacov a keď auto stojí týždeň tak sa úplne vybije. S pôvodnou autobatériou som nemal najmenší problém. Na aute som zmeral či aj dobíja a nameral som pri naštartovanom motore 14V. Alternátor bol OK.  Bol som sa povoziť s bratom ale 50km nech sa dobije ta Boschka.  Potom som zase odcestoval na týždňovku. Keď  som sa vrátil tak opäť  autobateria bola vybitá.  Takto som fungoval 2 mesiace. Potom som sa naštval a kupil som  nejakú značku Mammut. Bola lacna tak som ju chcel vyskúšať. Vybíjanie prestalo a bateria už ma za sebou prvú zimu. Tá Bosch autobateria bola assi nejaký zlý kus. Apropo a to som chcel ten akumulátor Bosch isť ešte vyreklamovať do servisu a pán sa pousmial že akumulátory sa nereklamujú vraj mam nejakú chybu v aute ja.

Erik

Zdieľaj článok:

Jeden komentár k “Vybitá autobateria”

  1. co je to za nesmysl na novej aku sou 2 roky záruky a samozřejmě se běžně reklamujou doporučuju v servise udělat řádný vyrvál a trvat na reklamaci !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.