Vzduchový filter motora, radšej nešetrite !

Každé auto na svoj chod potrebuje zmes benzínu(poprípade nafty) a vzduchu.  Potrebný vzduch z okolia nemôžme brať bez filtrácie inak by sa nám mohli nečistoty z okolitého prostredia dostávať do nasávacieho traktu. Preto sa vždy do nasávacieho potrubia umiestňuje vzduchový filter, ktorý eliminuje tieto nečistoty a zachytí ich na svojej ploche.

Vzduchový filter motora v dnešnej dobe už není taký podceňovaný. Hlavne už dochádza spoločnosti že ušetrené 2-6 eur nestoja z prípadne problémy v budúcnosti. Vzduchový filter ich dokáže narobiť dosť veľké. Lacný vzduchový filter Vám do konca môže poškodiť aj turbo. Drobné nečistoty sa môžu dostať cez zlú filtráciu na lopatky turba a poškodiť ich, no povedzte stoja ušetrené peniaze za opravu okolo 600 euro ?

vzduchovy filter

Spomenieme si najzákladnejšie typy vzduchových filtrov:

Filter vzduchový STARLINE –   patrí medzi najlacnejšie. Do svojho auta by som ho nedal 🙂

Filter vzduchový FILTRON  –    Poľská výroba.

Filter vzduchový Champion – zlatá stredná cesta. Dobrá značka.

Filter vzduchový MANN – je to jedna s popredných značiek za ktorú si zaplatíme.

Filter vzduchový BOSCH – tiež len kvalita žiadne šmejdy

Filter vzduchový FEBI –  zlatá stredná cesta. Dobrá značka.

Je samozrejme aj viacero výrobcov vzduchových filtrov, ale vždy sa radšej popýtajte aký má pôvod. Môže to byť čína a zaplatíte z značku ako za kvalitný filter 🙂

Osobne sa vždy snažím kupovať do auta vzduchový filter kvalitnejší aby som sa vyhol spomínaným problémom.  Ono nemusí sa nič stať aj keď si vyberiete nejakú noname značku, ale vždy je tam to ale. Prikladám „link aké nečistoty sa zachytávajú na vzduchovom filtry, ktorý sa nemenil riadne dlho.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.