Ako zistím či mám dpf – filter pevných častíc ?

DPF sa stáva čím viac postrach všetkých ľudí čo si chcú kúpiť nejaké auto s modernejším dieslovým motorom. Sú to ľudia ktorý sa buď poučili od ostatných, alebo si prečítali niečo o autách pred kúpou a hlavne čomu sa majú vyhnúť. Samozrejme nájdu sa aj taký ktorí ani nevedia že vo výfukovom potrubí majú tento postrah 😀

Ak neviete či má Vaše vysnívané auto filter pevných častíc tak si ho môžete skontrolovať. Po zapnutí zapaľovania, keď sa Vám rozsvietia kontrolky na prístrojovej doske a zbadáte túto kontrolku tak máte DPF.

ako zistim ci mam DPF 1

Ďalším príznakom či máte na dieslovom aute filter pevných častíc je  čistá koncovka výfuku. Čistá koncovka výfuku dáva najavo správne fungujúci DPF filter.

ako zistim ci mam DPF

Ak túto kontrolku na prístrojovke neuvidíte a máte zanesenú koncovku výfuku tak neznamená že filter pevných častíc nemáte ! Môže byť profesionálne odstránený(vybratá vložka DPF)  a vypnutý v riadiacej jednotke motora. V takomto prípade ho identifikujete iba vizuálnou kontrolou na výfuku.  V budúcnosti môžete mať problém s emisnou kontrolou  a čítal som niekde aj o pokute v nemecku cca 2000euro, keď sa zistí odstránenie DPF……

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.