Zadný tlmič tiekol, auto začalo plávať

Na mojom aute som už nabehal niekoľko desiatok tisíc kilometrov. Auto som poznal ako vlastné hodinky. Ráno po ceste do práce sa mi auto zdalo byť nejaké čudné. Pri zákrutach som cítil mierne nakláňanie celej karosérie. Nedalo mi to pokoj a už som bol v práci nervózny a rozmýšľal som čo tomu môže byť. Končil som neskoro večer v ten deň takže som nič neporiešil. Dofúkal som pneumatiky domnievajúc sa že to robili podhustené pneu. No nebolo to tak.

Celý týždeň som pracoval neskoro do večera. S autom som stále jazdil a sledoval jeho chovanie. Ku koncu týždňa sa to zase o niečo zhoršilo. Mal som už fakt nervy, lebo som nevedel čo to môže byť. K problému som sa dostal ale o dva týždne, konečne som sa cez deň pozrel bližšie o čo sa jedná. Kýval som s autom sem a tam a nič žiadne pazvuky proste ticho ani naznak po nejakej chybe. No tak som dal dole predné kolesá a nič som nespozoroval kýval som s celou nápravou a žiadne vôle som nespozoroval. Keď som začal dávať zadné kolesá dole tak som hneď objavil príčinu plávania auta.

tečie-tlmič
Foto ilustračné

Zadný tlmič bol vytečený. Najviac ma naštvalo keď mi mechanik povedal, že je lepšie vymeniť obidva tlmiče. Dal mi na výber z niekoľko značiek. Moc som sa tomu nerozumel. Hovoril nech zvolím zlatú strednú cestu. Najlacnejšie bývajú vždy šmejdy, nevydržia ani 10 tisíc kilometrov. Rozdiel v cene je minimálny oproti renomovaným výrobcom. Originál mi ani nedoporučoval nakoľko tie tlmiče stoja ako 1/4 môjho auta 🙂 . Vybral som samozrejme zlatú strednú cestu. Všetko ma to vyšlo na 120 euro aj s prácou.

Luk

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.