Palivový filter, zanesenie býva problém !

Pri zanesenom palivovom filtri a hlavne pri naftových motoroch si môžte narobiť kopu problémov, kedy budete musieť nakoniec vyhľadať skúseného mechanika.   Palivový filter je veľmi dôležitá súčiastka v aute. Bohužiaľ veľa krát podceňovaná.  Každý na neho zabúda a pritom stojí pár desiatok euro naviac pri každoročnej výmene oleja.

Na internete vyskytujú rôzne názory a dokonca sa debatuje o zničení motora zaneseným palivovým filtrom.  Sú to väčšinou nepodložené fakty. Pri zanesení palivového filtra sa nedostane palivo do motora a to spôsobí len jeho zastavenie a nie zničenie ako si mnohí myslia. Na niektorých dieslových motoroch hlavne starších môže dôjsť  k nejakým problémom. Bude treba podtlakovou pumpou natiahnuť palivo do motora, je to problémom hlavne naftových motorov kde sú není v nádrži elektrické palivové čerpadlá ale len podávacie čerpadlá na bloku motora.  U benzínových motoroch je to jednoduchšie. V každom aute nachádza elektrické palivové čerpadlo v nádrži, čiže odpadajú nejaké tie starosti kde musíte vyhľadať mechanika. Stačí len jednoducho palivový filter vymeniť  zatočiť väčšinou 5x krát kľúčikom v zapaľovaní, aby sa aktivovalo elektrické palivové čerpadlo a nakoniec naštartovať motor.

zaneseny palivovy filter

Moderne dieslové motory sú háklivé na kvalitu nafty, ktorá ako vieme aj z našich čerpacích staníc nie je taká ako v ostatných krajinách Eu. Preto treba dávať pozor aj na vhodný výber značky palivového filtra. Doporučujem nekupovať lacné filtre a to z dôvodu nekvalitného spracovania a možného neskoršieho poškodenia filtračnej vložky.  Ušetríte 15 euro a môže sa Vám to vrátiť, vo forme poškodenia vstrekovacieho systému Vášho auta. Pri takých to prácach so vstrekovacím systémom sa môžete vyšplhať až na cenu opravy od 1000 euro. Vždy sa pozerajte po kvalitnej prvovýrobe palivového filtra.  Budete mat niekoľko desiatok tisíc km pokoj.

Kedy meniť palivový filter ?

Otázka na ktorú je veľmi ľahká odpoveď. V každom aute sa nachádza manuál, kde sa môžete dočítať intervaly výmeny palivového filtra pre Vaše auto. Ak máte auto dovezené alebo máte jednoducho manuál v inom jazyku tak si môžete zavolať do autorizovaného servisu kde Vám pomocou VIN kódu zistia presný interval.  Nejaké tie informácie sa dajú volne dohladať aj na internete.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.