Brzdové doštičky JURID vs čínske

Keď sa mi opotrebovali originál brzdové platničky som siahol po lacnejšej alternatíve. Brzdové platničky boli v akcii a zľavnené tuším ale o 40%. Tak som neváhal a objednal, poštovné bolo nejakých 5 euro čo ma pri tých ušetrených peniazoch nezabije. Po rozbalení tých lacných platničiek som už zbadal prečo sú také lacné.

Spracovanie a úchyty pôsobili veľmi lacno. No naštvaný som bol až pri nahodení platničiek na auto nehorázne pískali a dosť sa triasol volant. Počkal som 200km a dúfal som že prestanú ale neprestali. Vyhodil som ich z auta von a kúpil som brzdové obloženie značky jurid na doporučenie miestnych mechošov. Apropo ešte k tým lacným brzdám po demontovaní z auta sme zistili že sú v strede tie platničky prasknuté. Poslal som ich na reklamáciu a do mesiaca mi prišli peniaze na účet.
brzdove doštičkyTie Jurid brzdové platničky som objednával od miestneho mechanika, ktorý mi ich dal za internetovú cenu takže som ušetril na poštovnom. Škoda že som neodfotil tie staré brzdové platničky spolu so značkou JURID.  Aj ten materiál bol na úplne inej úrovni. Štruktúra styčnej plochy platničiek bola na JURID úplne jemná a mäkká a na tých lacných bola tvrdá čo si pamätám. To plechové uchytenie ktoré drží platničku v brzdiči bolo taktiež z iného materiálu. Na tých lacných sa dalo ohnúť a nevrátilo sa do pôvodnej polohy, pripadalo mi to ako s plastelíny. Na juridoch bolo vidieť že material si bude plniť svoj účel. Uchytenie sa nedalo ani ohnúť.

Po nahodení brzdových platničiek JURID na auto som pocítil najväčší rozdiel. Auto po stlačení brzdového pedála zareagovalo oveľa skôr a hlavne nebolo počuť žiadne pískanie a trasenie volantu. S týmito brzdami som mal pocit akoby boli originál.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.