Trasie autom pri brzdení

Od kamaráta som kúpil auto. Poznal som ho a vedel som v akom je stave, takže kúpa bola o to jednoduchšia. Autu končila  STK a EK, ktorú bude potrebné čo najskôr spraviť, tak mi dal ešte zľavu na poplatky. STK a EK som si obehal sám a zistili odchýlku na tom teste bŕzd, nejakú nesúmernosť, ale vraj je to ešte v norme, pánko na STK ma upozornil nech to sledujem. Po prepise a všetkých tých vybavovačkách som si konečne oddýchol.

Po najazdení cca ale 6000km sa mi pri brzdení triasol volant. Zo začiatku to bolo len také ako by som to bol napísal úplne jemné chvenie a tom som mal aj na predošlom aute. No ale pri tomto sa to všetko postupne zhoršovalo, keď už bolo chvenie v takom štádiu, že som vizuálne normálne videl ako sa trasie volant, tak som začal skúmať prečo. Samozrejme skočil som za kamošom čo mi auto predával a kecali sme. Mal už na dvore fungel nový citroen 🙂 Tak som mu ho pochválil a poskúšal trocha 🙂  Nakoniec sme sa dostali k podstate veci a popísal som mu problém a s otázkou čo by to mohlo byť som veľmi nepochodil. Tiež tomu nerozumie a to tam menil všetko na tom aute od čapov až po brzdy. Išli sme sa na aute previesť, predsa viac hláv viac rozumu a začali sme dumať čo by to mohlo byť.

trasenie pri brzdeni
foto ilustračné

 

Auto sa chovalo úplne bez problémov, žiaden problém pri normálnej jazde nebol viditeľný, ale akonáhle sa s autom začalo brzdiť tak to trasenie auta bolo strašné. Postupom času sa chvelo normálne celé auto. Spomenul som aj tomu kamošovi že na STK ma upozorňoval pánko na brzdy. Je tam nesúmernosť bŕzd. V tom kamoš vypľul, že brzdy dával robiť do takého malého servisu a že platil úplne smiešnu sumu oproti ostatným čo menili brzdy.  Takže mi nič neostávalo len ich dať skontrolovať niekde, teda hlavne niekomu rozumnému a nie šuflikantovi. Zveril som auto nakoniec autorizovanému servisu.  Rozobrali brzdy a zistili že brzdové kotúče sú zvlnené a taktiež brzdové platničky sú z nekvalitného materiálu.  No tak šetrenie tu nebolo pravdepodobne na mieste. Zaplatil som komplet za nové brzdy okolo 250 euro. Po prvom zabrzdení som bol konečne spokojný auto konečne netriaslo, sice boli trocha mäkšie tie brzdy ale servisak hovoril že si to sadne. Mal pravdu po zhruba 500km, neviem cca nepočítal som to brzdia brzdy ozaj lepšie. Konečne spokojnosť.    PS: Bolo mi povedané ak by som s pôvodnými lacnými brzdami jazdil stále odišli by mi postupom času aj ložiská v kolesách.

Como

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.