Zlý príjem radiostaníc v aute

Postup demontáže je na aute Seat ALTEA XL

platí ale aj pre ostatné auta VW Group. Náhradné diely sú podobné  OCTAVIA, GOLF, FABIA atď len postup demontáže iný.

Už predtým som písal tému že mám problém z príjmom rádiostaníc v aute. Rozobral som  rádio a zistil že v ňom chyba nie je. konretne tu….

https://www.tdipower.sk/2013/09/09/demontaz-radia-seat-altea-xl/

 

Tak som zakúpil antény predzosilňovač v pätici.

Zly prijem radiostanic v aute 1

Zly prijem radiostanic v aute 2

 

 

Treba stiahnuť tesniacu gumu, drží tam dobre ja som ju mal ešte prilepenú.

Zly prijem radiostanic v aute 3

 

Budete sa pozerať na časť stropnej časti a tam je potrebne rozlúpnuť dva plastové držiaky. Opatrne zatlačte tie čierne úchyty smerom k sebe. Neťahajte ich dolu lebo ich zlomíte.

Zly prijem radiostanic v aute 4

 

 

Ak natiahnete stropný tapacir smerom dolu tak uvidite maticu čo drži antenu kluč 22mm. Ale najprv treba rozpojiť anteny konektor a vysunuť ho z toho beleho plastu ktorý drží spoj anteny. Po rozpojení antény môžte povoliť maticu a demontovať anténu.

 

Zly prijem radiostanic v aute 6

 

Prút antény si nechajte namontovaný a vyšrobujte si ho v rukách ide to zle, ale ked ho sklopíte a bude odťahovať a ťahať ho pomaličky tak povolí. Nový zosilnovač antény doťahujte s citom.

spätná montáž prebieha opačným postupom.

Zly prijem radiostanic v aute 5

 

 

Zly prijem radiostanic v aute 7

Zdieľaj článok:

2 komentáre k “Zlý príjem radiostaníc v aute”

  1. já jen dodám že největším problémem bejvá prut antény občas stačí dát jinej ale musíte mít ověřeno že chodí poslední dobou se setkávám stím že sou ty pruty naprd i u novejch antén
    a další co odchází sou ty zesilovače uvnitř antény dáj se vyhodit a propojit anténu napřímo a taky to pěkně hraje to pro ty co by nechtěli schánět jinou anténu fotonávod je na octávia klubu či škoda klub slovensko

  2. Mne sa to tiez stalo mal som zlý príjem radiostaníc a menil som ten predzosilnovac na streche. Auto mám fabiu. Odvtedy príjem radia je stopercentny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.