Oplatí sa kúpiť ojazdené auto?

V dnešnej dobe sa stalo auto súčasťou každodenného života.  Potrebujeme sa dopraviť  do  práce, na nákupy, za rodinnou, na dovolenku a preto sa auto stalo naším spoločníkom.  Bohužiaľ ako starneme a nabiehajú nám roky tak aj auto starne a  nabiehajú mu kilometre.  Výhoda auta je v tom že sa dá vymeniť v prípade problémov, zdravie človeka nie. Ak  zvažujete kúpu nového približovadla a čítate tento článok pravdepodobne nemáte moc  peňazí a rozmýšľate nad kúpou ojazdeného auta.

Ojazdené auto láka pomerne nízkou cenou a hlavne dostanete za tie peniaze kúpiť o kategóriu lepšie auto, ako keby ste kúpili nejaké lacné nové nižšej kategórie.  No ale treba    si vyselektovať čo vlastne potrebujete. Ojazdené auto  7 ročné môže na prvý pohľad vypadať ako ročné, ale všetko závisí od jeho predošlej histórie, ktorú sa Vám budú v 85%  snažiť utajiť. AK budete mať šťastie tak natrafíte na tých ostatných 15%. Vždy si zoberte niekoho skúseného zo sebou, ktorý automobilovú problematiku pozná a vie s pozerať po základných problémoch všetkých aut.  Skúsený chlap je v tomto prípade na nezaplatenie.  Ak nikoho nepoznáte zožeňte si niekoho cez známych a radšej mu zaplaťte. Popozerá základné veci ohľadom karosérie či není opravovaná, skontroluje stav motora či zodpovedá približne nabehaným kilometrom, skontroluje Vám podvozok či sú niekde  nejaké preliačiny alebo poškodenia čo môže v budúcnosti narobiť kopu problémov a ešte Vám to zaberie čas a hlavne budete prichádzať o peniaze. Kúpa ojazdeného auta je vždy lotéria. Nikdy neviete či bude všetko v poriadku. Samozrejme nečakajte od ojazdeného auta že vám bude slúžiť bez problémov. Vždy sa nejaké chybičky a bohužiaľ aj veľké chyby nájdu.

kupa auta

Všetko to záleží od peňazí. Ak nechcete o aute 4 a možno viac rokov vedieť len sa voziť a nič neriešiť, tak potom treba zvážiť kúpu nového auta.  Môžno natrafíte na nejaké nové  skladové auto za dobrú cenu. Budete mať záruku a v prípade aj nejakých problémov Vám vyriešia všetky náležitosti a o nič sa nemusíte hlavne starať. To pri kúpe ojazdeného auta neplatí, v prípade problémov si budete musieť  Vy všetko obehať a zaplatiť sami.

Kúpa ojazdeného auta sa oplatí ak sa rozumiete aspoň trochu autám a ste pomerne zručný, tak veľa veci si dokážete na aute opraviť aj sami, alebo máte nejakého dobrého mechanika, ktorý Vám v prípade väčších ťažkostí pomôže.

Zapamätajte si jedno, ak sa niečo pokazí na ojazdenom aute tak nové kvalitné náhradné diely sú tak isto drahé ako na nové tak aj ojazdené auto.  V prípade ojazdeného auta sa budú diely kaziť častejšie.

Prajem šťastnú ruku pri kúpe.

Zdieľaj článok:

2 komentáre k “Oplatí sa kúpiť ojazdené auto?”

  1. Určite sa oplatí, nie všetci majú totižto na nové auto.. každopádne by som odporúčal ak ide niekto kupovať jazdenku a nie je práce technický tip nech si to dá celé skontrolovat u autoporadca.sk, potom nebude neskôr musieť zakládať nové fórum ako vás oklamali 🙂

    1. My sme brali z bazaru z darxu v ba a prave preto, ze tiez nie sme profici do aut sme vyuzili sluzby autoporadcu. Auticko prebehli, bolo v pohode, kupili sme a cca 8 mesiacov jazdime a zatial naozaj bez starosti. Klop klop.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.