Pokutu som nedostal, nezistili odstránený DPF.

V lete sme sa rozhodli  ísť konečne navštíviť priateľkinu mamu do Nemecka. Po dvoch rokoch bolo myslím aj na čase 🙂 Jej mama bohužiaľ Skype nevie používať, je počítačovo negramotná, vždy telefonujú iba cez slzy. Je to fakt nepríjemné na to pozerať a hlavne počúvať.  Aj keď si myslíte že sa majú slováci v Nemecku dobre, nie je tomu vždy tak. Není sme finančne na tom zle ale ani najlepšie, napriek tomu sme vyrazili s priateľkou do DDR.

Cestu Vám ani nebudem popisovať, skôr stojí za zmienku Slovenská poznávacia značka pre Nemeckých policajtov 🙂 Teraz už sa nad tým zasmejem, ale vtedy mi nebolo všetko jedno.  Cestovali sme konkrétne do mesta Bonn nachádza sa na druhej strane nemecka, bližšie k Holandsku. Pri meste Weibersbrunn sme zaregistrovali policajnú hliadku, ktorá nenaznačovala väčšie problémy. Opak bol pravdou, bolo na nich úplne vidieť že ako prvé zbadali inú poznávaciu značku. Nemecky dobre neviem, mal som niečo v zásobe zo základnej školy a strednej, nebolo to postačujúce. Priateľka bola na tom podobne.

dpf4
foto ilustračné

 

Po zastavení si preštudovali všetky doklady, skončili pri technickom preukaze, kde to zároveň aj začalo. Padali od nich nejaké otázky, ktoré sme nevedeli ani rozlúštiť a nie ešte odpovedať 🙂  Pochopil som pár veci ktoré smerovali na diesel agregát. Začali sa medzi sebou pri policajnom aute rozprávať, potom prišli k môjmu zadnému výfuku. Zavolali si ma von, kde sme spolu pozorovali koncovku výfuku, ja som len krčil ramenami. Vedel som že moje auto malo v minulosti DPF filter a že bol pred dvomi rokmi odstránený.  Jeden policajt išiel zase do policajného auta kontrolovať môj technický preukaz. Druhý policajt pozeral na okolité stromy, tomu bolo všetko jedno. Ten prvý to bol čistý zelenáč vrátil sa opäť k môjmu autu, kde som zachytil slovíčka dieselfilter. Až ma obarilo po týchto slovách. Neostávalo mi nič len krčiť ramená. Priateľka v aute určite tiež ani nedýchala, vedeli sme o pokutách v nemecku, ktoré sa dokážu v kľude vyšplhať cez 1000 euro. Po nejakom čase  mi ten nažhavený policajt vrátil doklady spolu s tým dochytaným technickým preukazom. Pomaličky sme sa začali rozchádzať a v tom sa otočil ten policajt, ukázal na svoju reflexnú vestu, kde som jasne pochopil, aby som ju pri najbližšom vystúpení z auta pri kontrole použil.  Moje ďalšie auto už nebude diesel 🙂

S pozdravom

Leo

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Časový limit je vyčerpaný. Znova načítajte kód CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.